Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΤΟΥ ΒΥΖΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Νέα ήττα για τους νέους του Βύζα,αυτή τη φορά από την Κόρινθο εκτός έδρας με 3-1,στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων Κ-20 της football league.Ένα αποτέλεσμα,όμως,που δεν ικανοποιεί καθόλου τους παίκτες και τον προπονητή,μιας και υπάρχουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του σημερινού αγώνα.
 Οι μικροί του Λ.Σμυρνή μπήκαν δυνατά στο ματς και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου του Συνοικισμού της Κορίνθου.Μάλιστα,προηγήθηκαν στο 10' με πολύ ωραία προσπάθεια και με σκόρερ το Μαρίνη.Οι κιτρινόμαυροι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει κι άλλα τέρματα και να αυξήσουν το δείκτη του σκορ,αλλά το ημίχρονο έκλεισε τελικά με το Βύζα προηγούμενο με 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι όροι αντιστράφηκαν.Οι Κορίνθιοι μπήκαν δυνατά,πίεσαν και με τη βοήθεια του διαιτητή μπήκαν ξανά στο ματς.Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήλθε με ανύπαρκτο πέναλτυ και κάτω από συνεχείς διαμαρτυρίες του πάγκου του Βύζα.Στη συνέχεια οι παίκτες μας δεν μπόρεσαν να ανακτήσουν τη ψυχραιμία τους και μοιραία επήλθε η κατάρρευση.Το τελικό σκορ 3-1 δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς και αδικεί την καλή εμφάνιση(ιδίως στο α' ημίχρονο)των ποδοσφαιριστών μας.
 Η σύνθεση του Βύζα:ΜΟΥΖΟΣ-ΜΟΥΡΑΤΗΣ-ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΗΣ-ΤΣΟΛΙΑΚΟΣ-ΥΦΑΝΤΗΣ-ΚΟΥΦΗΣ I(60'ΣΤΡΑΤΟΥΡΗΣ)-ΧΑΤΖΗΜΕΛΕΤΙΑΔΗΣ-ΚΟΥΦΗΣ II-ΜΑΡΙΝΗΣ-ΣΤΑΜΕΛΟΣ-ΜΑΖΙΩΤΗΣ.