Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ - ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ 1 - 0

Έσπασε το αήττητο σερί έξι αγωνιστικών

Με το αριστερό μπήκε η νέα χρονιά για το Βύζα,καθώς ηττήθηκε σήμερα εκτός έδρας από τον Ζακυνθιακό με σκορ 1-0,στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.Να σημειωθεί πως αυτή η ήττα ήρθε έσπασε το σερί των 6 συνεχόμενων αγώνων χωρίς ήττα και ήταν η πρώτη που σημειώθηκε με τον Β.Στασινόπουλο στον πάγκο του.
Παρόλα αυτά η ομάδα μας παραμένει σε ασφαλή θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού μιας και βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς.

Το παιχνίδι ήταν στο πρώτο ημίχρονο μοιρασμένο για τις δύο ομάδες, με τον Ζακυνθιακό να έχει την υπεροχή και τον έλεγχο του αγώνα και τον Βύζα να παίζει με αντεπιθέσεις και να είναι απειλητικός από στημένες φάσεις.

Στην επανάληψη ο Ζακυνθιακός ευτύχησε να πετύχει το νικητήριο γκολ σχετικά γρήγορα και στην πρώτη ουσιαστικά επικίνδυνη επίσκεψη του στα καρέ των φιλοξενουμένων.Συγκεκριμένα στο 59' και σε μια φάση διαρκείας στα καρέ των μεγαριτών ο Καραμαλίκης τροφοδότησε με κεφαλιά τον Μπαρμπαρούση,ο οποίος με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δύχτια του Τερεναχίδη.Ο Βύζας προσπάθησε να αντιδράσει και στο 62' ένα καλοχτυπημένο φάουλ του Στρατάκη παραλίγο να φέρει την ισοφάριση για την ομάδα μας,η οποία κυνήγησε μέχρι τέλους την απόσπαση ενός θετικού αποτελέσματος,αλλά δεν τα κατάφερε.
Οι ενδεκάδες:
ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ:Χαρακτινός, Νίκου, Παυλίδης, Τσαλέκου, Κολοβάκης, Κωστάκης, Λιβέρης, Σκοζάϊ, Πέττας (76΄ Μαλλιάς), Καραμαλίκης (88΄ Σούρμπης), Μπαρμπαρούσης (82΄ Τόγιας)

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ:Τερεναχίδης, Χουστουλάκης, Τζιμάκος, Διαμαντόπουλος, Βασιλάκος, Αλεβίζος (63΄ Κολιόπουλος), Μιχαλόπουλος, Παπαδόπουλος, Μητρόπουλος, Στρατάκης, Βλάχος (78΄ Ντάτις)